Pašlaik notikumu nav.

Tautsaimniecības komisija konceptuāli atbalsta stingrākas prasības istabas dzīvnieku labturībai un pārdošanai

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 29.martā, konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, kā arī uzlabot dzīvnieku izsekojamību.

Lasīt tālāk...

Piemērots sods brūnā lāča vajātājam

Pēc administratīvās pārkāpuma lietas materiālu un ekspertu atzinuma izvērtēšanas Dabas aizsardzības pārvalde vainīgajam par aizsargājamās sugas brūnā lāča (Ursos arcos) īpatņa apzinātu traucēšanu ir piemērojusi naudas sodu 600 eiro.

Lasīt tālāk...

Par sadursmi ar meža dzīvniekiem ērtāk ziņot aplikācijā “Mednis”

Rudens un ziemas periodā, kad redzamība uz autoceļiem pasliktinās, pieaug arī sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem. Valsts meža dienests aicina par notriektajiem un kritušajiem dzīvniekiem ziņot lietotnē “Mednis”.

Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā ir nedaudz mazinājies notriekto dzīvnieku skaits, Valsts meža dienests joprojām aicina autovadītājus būt uzmanīgākiem uz ceļiem un ievērot ieteikumus, kas var mazināt sadursmju nodarīto postu.

Lasīt tālāk...

Starptautiska konference “Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem pilsētvidē vēsturiskā kontekstā”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 2022.g. 28.oktobrī aicina uz starptautisku konferenci “Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem pilsētvidē vēsturiskā kontekstā”. Konference veltīta dzīvnieku aizsardzības un labturības problemātikai pilsētvidē, analizējot to gan vēsturiskā, gan šodienas reāliju aspektā.

Lasīt tālāk...

Pieaug ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem, nozares speciālisti meklē kompromisu

Šodien Valsts meža dienests organizēja darba grupas apspriedi par iespējamām vilku nomedīšanas apjoma izmaiņām 2022./2023. gada medību sezonā. Apspriedes laikā tika uzklausīti ieinteresēto pušu viedokļi, kā arī uzsvērta nepieciešamība pēc valsts atbalsta vilku postījumu prevencijas pasākumiem un zaudējumu kompensācijām.

Lasīt tālāk...

Par vilku populācijas stāvokli Eiropā un Latvijā

Saskaņā ar LCIE ziņojumu Bernes konvencijas komitejai vilku skaits un izplatība Eiropas Savienības valstīs pēdējos gados ir krietni pieaugusi. Latvijā vilku populācija tiek vērtēta kā neapdraudēta un stabila, taču ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem un tajos cietušajiem mājdzīvniekiem ir ievērojami palielinājies. Vilks ir dabas sastāvdaļa ar savu vietu Latvijas ekosistēmā, tādēļ ir nepieciešams mazināt konfliktus sabiedrībā un veicināt līdzāspastāvēšanu ar vilku populāciju.

Lasīt tālāk...

Noskaidrots autovadītājs – lāča vajātājs

Dabas aizsardzības pārvaldei (pārvalde), pateicoties sabiedrības atsaucībai un sniegtajām ziņām, ir izdevies noskaidrot vainīgo par brūnā lāča (Ursos arctos) ilgstošu trenkšanu. Pēc saņemtās informācijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju ir fiksējusi pierādījumus veiktajam pārkāpumam, un ir uzsākta administratīvā lietvedība soda piemērošanai par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu.

Lasīt tālāk...

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumos Nr. 421 "Medību noteikumi"

Publiskā apspriešana 05.10.2022.-19.10.2022.

Zemkopības ministrija izstrādājusi un TAP portālā ievietojusi publiskai apspriešanai MK noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumos Nr. 421 "Medību noteikumi"" (22-TA-2430).

Lasīt tālāk...

Steidzami meklē Līvānu pusē savvaļā manīto sumbru īpašnieku

Līvānu novadā konstatēti brīvi klīstam un ganāmies trīs sumbri, kuru uzvedība vedina speciālistus domāt, ka sumbri ir pieraduši pie cilvēkiem un varētu būt izmukuši no kādas vietas, kur tie turēti iežogotā platībā nebrīvē. Tā kā gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs sumbri tiek turēti briežu dārzos un privātos zooloģiskajos dārzos, Pārvalde aicina steidzami atsaukties sumbru īpašniekus, kā arī atgādina pārējiem - netuvoties, netraucēt un nekādā gadījumā nepiebarot dzīvniekus!

Lasīt tālāk...

Dzinējmedību sezonā pastiprināti jāievēro drošība

Šā gada 1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona. Pirms tās sākuma Valsts meža dienests aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par kuru ievērošanu ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks. Tāpat mednieki tiek aicināti izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.

Lasīt tālāk...

Radi prieku!
YouTube video
Atbalstītāji

Jaunākie sludinājumi

Pasākumu kalendārs

< Septembris 2023 >
Pir Otr Tre Cet Pie Ses Svē
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30