Pašlaik notikumu nav.

Taurgovis - turēšanas prasību un labturības prasību sprukās

Nedrīkst būt tā, ka labturības prasības kaitē dzīvniekam - tātad kaut kas nav kārtībā: vai nu prasībās vai dzīvnieka statusā. Obligāti vajadzīga diskusija, jo šobrīd publiski pausta divu viedokļu sadursme: taurgovju turētāji saka, ka prasības ir nesamērīgas un neizpildāmas; ierēdņi uzskata, ka ES un nacionālās prasības ir izpildāmas. Kurš kaut ko nesaprot? Kurš maldina sabiedrību?

Lasīt tālāk...

Nepieciešama steidzama rīcība, lai glābtu Latvijas taurgovis, nevis politiķu un ierēdņu vairīšanās no atbildības

Dzīvnieku tiesību aizsardzības biedrības „Animal Rights Association B.&T.” pārstāve Jeļena Rumjanceva vērš uzmanību uz kritisko situāciju ar taurgovīm - iestājoties par taurgovju populācijas saglabāšanu Latvijā, jo šie unikālie, aizsargājamās dabas teritorijās mītošie lielie zālēdāji nonākuši “ārpus likuma” un var būt jāiznīcina, ja netiks steidzami mainīts tiesiskais regulējums vai noteikts attiecīgs izņēmums.

Lasīt tālāk...

Plāno aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Jautājums – kad?

Saeimā uz pirmo lasījumu virza 11 deputātu iesniegtos grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz no 2026.gada aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanu un turēšanu, ja to vienīgais vai galvenais nolūks ir kažokādu ieguve. Alternatīvā likumprojektā, kuru izstrādājusi Zemkopības ministrija, šis aizliegums piedāvāts jau no 2024.gada.

Lasīt tālāk...

Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācija - kam tā vajadzīga?

Lai arī kopš 2017.gada 1.janvāra spēkā ir obligāta prasība reģistrēt visus Latvijā mītošos suņus, to vēl joprojām nav izdevies sekmīgi ieviest. Šobrīd Zemkopības ministrija ir izstrādājusi jaunu MK noteikumu projektu "Mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtība" ar mērķi uzlabot šo jomu. Vai tas izdosies un kam tad īsti šī kārtība ir vajadzīga?

Lasīt tālāk...

Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

2021./2022. gada medību sezonā VMD noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā.  Saskaņā ar VMD rīkojumu no brīža, kad līdz pieļaujamā vilku nomedīšanas apjoma izpildei atlikuši 10 dzīvnieki, vilku medības atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, saskaņojot tās ar attiecīgās VMD virsmežniecības inženieri medību jautājumos. Tas nepieciešams, lai pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms netiktu pārsniegts.

Lasīt tālāk...

Kažokzvēru audzēšanas aizliegums - likumprojekts atbalstīts pirmajam lasījumam

Šodien, 11.01.2022.g. LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija atbalstīja likumprojekta "Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā" (1151/Lp13) par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu virzību 1.lasījumam.
Likumprojektu Saeimā skatīs 20.01.2022.g. 

Lasīt tālāk...

Atzinums MK noteikumu projektam "Mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtība"

Nodibinājums "dzivniekupolicija.lv" sagatavojis un iesniedzis atzinumu par Zemkopības ministrijas izstrādāto MK noteikumu projektu "Mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtība".

Lasīt tālāk...

Līgatnes dabas takās atzīmēs lācenes Ilzītes 21. jubileju

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte 11.janvārī svinēs savu 21. dzimšanas dienu. To Latvijas zināmākā lāču dāma atzīmēs, mielojoties ar īpaši viņai darinātu torti no dažādiem gardumiem – riekstiem, zivīm, ogām, medus un citiem našķiem.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejs par gada dzīvnieku izvēlējies mazāko Latvijas plēsēju

Par gada dzīvnieku Dabas muzejs nosaucis zebieksti, kas bieži tiek jaukta ar savu tuvāko radinieku sermuli. Zebiekste ir viens no trim pie mums sastopamajiem zīdītājiem, kura kažoks ziemā kļūst balts.

Lasīt tālāk...

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumos Nr. 421 "Medību noteikumi"

31.12.2021. - 14.01.2022. publiskā apspriešanā ir Zemkopības ministrijas izstrādāts MK noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumos Nr.421 "Medību noteikumi"" (Nr.21-TA-1825). Grozījumu spēkā stāšanās plānota līdz ar Grozījumu Medību likumā spēkā stāšanās termiņu, t.i., 01.04.2022.g.

Lasīt tālāk...

Radi prieku!
YouTube video
Atbalstītāji

Jaunākie sludinājumi

Pasākumu kalendārs

< Janvāris 2022 >
Pir Otr Tre Cet Pie Ses Svē
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31